HABERLER    İRAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
09-04-2012 tarihinde, 13:13 saatinde eklendi
General Pakupr: İstikbar cephesi Suriye’ye zarar veremez
General Pakupr: İstikbar cephesi Suriye’ye zarar veremez
YDH- İran Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur, Suriye’nin direniş cephesinin ön hattı olduğunu belirterek Suriye halkının kendilerine yönelik saldırganlığın sebebini anladığını söyledi.

 

YDH- İran Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur, Suriye’nin direniş cephesinin ön hattı olduğunu belirterek Suriye halkının kendilerine yönelik saldırganlığın sebebini anladığını söyledi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre İran Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur, Suriye’nin direniş cephesinin ileri hattı olmasından dolayı son derece önemli olduğunu belirterek “İstikbar cephesi, Suriye’ye hiçbir zarar veremeyecektir” dedi.

1990’lı yıllarda rejim muhalifi Halkın Mücahitleri örgütü tarafından öldürülen İran Genelkurmay Başkanı General Sayyad Şirazi’yi anma törenlerine katılan Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur, tören sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada ülkesine yönelik askeri saldırı ihtimalini değerlendirdi ve hiçbir ülkenin kendinde İran’a saldırı cesareti bulamayacağını söyledi.

Suriye ile ilgili gelişmelere de değinen General Pakpur, “İstikbar cephesi, Suriye’ye zarar veremez. Suriye halkı bazı ülkelerin kendilerine karşı neden saldırdığını çok iyi anlamaktadır. Suriye, direniş cephesinin ileri hattıdır ve bu sebeple son derece önemlidir” dedi.

General Muhammed Pakpur, Devrim Muhafızları Ordusunun bu yıl içerisinde de çok sayıda askeri tatbikat gerçekleştireceğini söyledi.

                   

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
murat tuzcu tarafından 09-04-2012 14:46:45 Tarihinde yazıldı.
istikbar cephesinin karşısı...
selamun aleykum istikbar cephesinin karşısında olanlar suriye'de kırk küsür yıllık baas rejimini de "direniş"çi ilan ettiler ya, ona yanarım. iran islam cumhuriyeti baas rejimiyle bu kadar içli dışlı oldukları kadar suriye'deki aklı selim müslümanlarla da içli dışlı mı? onlara bir teklifi olmuş mu? iran neler tavsiye etmiştir suriye'deki müslüman muhaliflere? Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur'un açıklaması baas rejimini taltif ediyor adeta. suriye'de kendi halkına gaddar olan baas rejimi filisten'e neden yardımcı acaba? iran'dan aldığı ekonomik destek için mi? yani iran'dan kendisi için yardım almasa ne filistin'e ne de lübnan hizbullah'ına merhamet eder. yıllar önce bunu görmüştük zaten. suriye baas rejimi lübnan'daki filistin mülteci kamplarını bombalamışlardı ve binlerce filistinli'yi öldürmüşlerdi. kirli çıkar ilişkileri mide bulandırıyor. iran lübnan hizbullah'ına yardım edeyim derken suriye müslümanlarının kanının dökülmesine vesile oluyor. lübnan hizbullah'ına neden destek oluyor iran? olası siyonist işgal rejiminin saldırısına karşı ön cephe oluşturmak için mi? iran hizbullah'a ve filistin'e kendisi için de yardım ediyor. bu yardımlarla siyonist işgal rejimini yerinde vuruyor. kendisini korumak en doğal hakkı iran'ın. bunu suriye'de katil bir rejime verdiği destek üzerinden yapması çirkin. kabul etmediğimiz sadece budur. bu yöntem tek yol olamaz. yöntemi bu tek yola indirgeyen kim varsa hepsi zalimdir. kendi maslahatı için komşu halkın kanına giren bir diktatörlüğü desteklemenin vahiy ve sünnetle açıklanabilmesi imkansızdır. işte bu imkansızlığı tek imkan haline dönüştürdüler. sonra da karşımıza geçip "direniş"ten bahsettiler. bu inandırıcı değil. hem de hiç değil. iran islam cumhuriyeti kendi ayağına kurşun sıkıyor. diyelim ki suriye baas rejimi yıkılmadı, esed hanedanlığı iktidarda kalmaya devam etti. iran kazanmış mı olacak, hizbullah'ın itibarı artmış mı olacak? muhabbet bağının gülünün öldürdünüz, bülbül biçare kaldı göç eyledi bu diyardan. kaybedenler kimler acaba, kazananlar kimler?
kazim tarafından 10-04-2012 13:43:01 Tarihinde yazıldı.
istikbar cephesi kan istiyor
Baas rejimi devrildiğinde iktidara gelecek olanın ABD güdümünde olmayacağının garantisi nedir? Suudi Arabistan veya Katar mı?Güdümünde olmasa bile Türkiye gibi Amerika'nın zorlamalarına karşı koyamayan bir iktidar olmayacağı ne malum.(İncirlik üssü,Kürecik radar istasyonu gibi).İşte bu nedenlerle Suriye de değişim olacaksa halkın kendi iç dinamikleriyle ve demokratik bir şekilde olmalı dışardan dayatmalarla değil. Bir müslümana düşen görev de masum insanlara zarar vermeden sorunun çözümü olmalıdır;ama çözüm istikbar cephesini istediği şekilde değildir.
Yakup Uludağ tarafından 10-04-2012 14:15:13 Tarihinde yazıldı.
Murat Tuzcu kardeşe...
Merhaba aziz kardeşim... zahiri bakış açısıyla kendinizce taşları yerine oturtmuşsunuz.. ancak göremediğiniz şey daha büyük .... Bir defa suriyede muhalif diye adlandırılanlar kimler? Kimlerin desteğiyle ve neden birden bire terör estirmeye başladılar? Baas taraftarı oılmak müslümana yakışmaz... meseleye böyle bakarsanız o Zaman bizim ülkemiz Türkiye de tamamen zalim olan ve bu asrın firavn'u olan ABD VE SİYONİST TERÖR REJİMİ ile birlikte hareket ediyor... o zaman bu tutumu nereye koyacağız... burada mesele büyük resme bakmak ve bunu görmek... SİYONİST İSRAİLE Direnişin kaleleri var... bu kalelerden en önemlisi suriye .... BU BERTARAF EDİLMEK İSTENİYOR... siyonistler büyük bir nefes borusu açılmak isteniyor... daha yazılacak çok şey var ancak şu an bu kadarı ile yetinip birlikte düşünelim inş.. aziz kardeşim... selam ve dua ile...
Diğer İlgili Başlıklar
ABD: İran’ın Afganistan’daki rolünden kaygılıyız 03-02-2020 tarihinde eklendi
Trump’ın Ayn el-Esed yalanı bir hafta sürebildi 19-01-2020 tarihinde eklendi
Trump terörü Lahey’e taşınıyor 17-01-2020 tarihinde eklendi
Süleymani suikastı, Global Hawk’a misilleme 16-01-2020 tarihinde eklendi
Rus uzman: İran cevap verebileceğini göstermek için vurdu 08-01-2020 tarihinde eklendi
Devrim Muhafızlarından 4 maddelik bildiri 08-01-2020 tarihinde eklendi
Amerika’dan Direniş Ekseni’ne savaş ilanı 03-01-2020 tarihinde eklendi
İran’da bir araç dolusu kaçak silah 26-12-2019 tarihinde eklendi
ABD ve İsrail’de kamikaze İHA kaygısı 06-12-2019 tarihinde eklendi
AB Troykası İran’ı BM’ye şikayet etti 05-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
14:40 (08.01.2020)
14:40 (08.01.2020)
Yemen Ordusu Sözcüsü Yahya Seri: Irak'taki iki Amerikan üssüne yapılan füze operasyonunu tebrik ediyoruz.
13:53 (08.01.2020)
El Meyadin: Suriyeli yerel kaynaklar: Amerikan güçleri Haseke kırsalındaki Harab el-Cubeyr üssünü tahliye ediyor.
13:35 (24.10.2019)
Reuters: Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye güçlerinin Suriye'de bulunması konsunda belirli bir zaman çizelgesi olmadığını açıkladı.
23:53 (14.04.2019)
İsrail Kanal-12 TV: Birleşik Arap Emirlikleri uçakları ve subayları ile İsrail hava kuvvetleri Yunanistan'da ortak askeri tatbikat yaptı.
23:36 (25.03.2019)
İsrail kabinesi, ateşkesi reddetti, Gazze'ye yönelik saldırıların sürdüğünü açıkladı.
22:44 (25.03.2019)
SANA: Terörist gruplar, Halep'in el-Cedide mahallesine roket saldırısı yaptı.
22:22 (25.03.2019)
El Kuds: İşgalci rejim uçakları Cibaliya'nın doğusunu vurdu.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Suriye hevesleri ve İdlib kaygıları arasında tercih zorunluluğu
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım