HABERLER    İSRAİL
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
11-06-2012 tarihinde, 16:57 saatinde eklendi
İsrail’den Suriye’ye dış müdahale çağrısı
İsrail’den Suriye’ye dış müdahale çağrısı
YDH- Uluslar arası ve bölgesel müttefiklerinin aksine Suriye’deki isyanı açıkça destekler gözükmekten sakınan İsrail, Suriye’ye dış müdahale talebinde bulundu.

 

YDH-Uluslar arası ve bölgesel müttefiklerinin aksine Suriye’deki isyanı açıkça destekler gözükmekten sakınan İsrail, Suriye’ye dış müdahale talebinde bulundu.

İsrail’de yayımlanan Yediot Ahronot ve Haaretz gazetelerinin haberine göre İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, “Suriye rejimi İran ve Hizbullah’ın desteğiyle sivilleri katlediyor” derken, Başbakan Yardımcısı Şaul Mofaz ise müttefiklerine Suriye yönetimini devirmek için dış müdahale çağrısında bulundu.

İsrail Başbakan Yardımcısı Şaul Mofaz, ordu radyosuna verdiği demecinde “Şu an Suriye’de bir katliam yaşanıyor, uluslar arası güçlerin bu konudaki sessizliği insanlık mantığına aykırıdır” dedi.

Uluslar arası güçlerin çok uzak olmayan bir geçmişte Libya’ya karşı askeri müdahale seçeneğini kullandığını hatırlatan İsrail Başbakan Yardımcısı Şaul Mofaz, “Esed rejiminin devrilmesi için acil bir askeri müdahale zorunludur” dedi.

İsrail Dışişleri Bakanı Danny Ayalon Suriye’de şiddetten zarar görenlere yardım etmeye hazır olduklarını belirtirken İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez ise daha duygusal bir açıklamada bulunarak “Çocukların cesetlerini taşıyan küçük tabutlara daha fazla kayıtsız kalamayız. Kıyım her geçen gün daha da kötü bir hal alıyor. Yaşamak için kendilerini bu yangının içine atan isyancılara büyük saygı duyuyorum. Umuyorum ki zafer onların olacaktır” dedi.

Siyasi gözlemciler, uzun bir süre Suriye’de dış destekli devrime açıkça resmi destek vermemeye özen gösteren İsrail’in Suriye’ye karşı açıkça dış müdahale talep etmeye başlamasının Hula katliamı sonrasında müdahale ihtimalinin yeniden gündeme gelmesiyle alakalı olduğunu savunuyor.

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
a.fuad tarafından 11-06-2012 17:33:59 Tarihinde yazıldı.
Alenen itiraf! duyrulur.
Aziz dostlar dikkatle konuyu takip edenler hatırlayacaklardır,sıkca olmasada arada bir satırarası taleplerini artık bugün en yetkili ağızlardan alenen dillendiriyorlar. İsrail gibi sitonist işgalci, cani bebek katili,gerici faşist bir rejim, suriyede akan müslüman kanlarından dolayı neredeyse elinde mendil iki gözü iki çeşme ağlayacak! Şu yüksek yoğunluklu insaniyet duyarlılığına bakarmısınız lütfen !? Aynı söylemin, suud-körfez,abd-ab,en ilgincide ankara tarafından koro halinde bremen mızıkacılarına nazire yaparcasına dillendirilmesi;şayet bu gezegende yaşayanlara zerre miktarı bir şeyler hatırlatmıyor ve düşündürmüyorsa,söylenecek tek söz = " İçimizdeki akılsızlar/beyinsizler yüzünden bizide helak edermisin Allahım !?" intizarından başka ne olabilir acaba ?
saim dallı tarafından 12-06-2012 00:52:52 Tarihinde yazıldı.
AYNI SAFTA OLANLARI SIRALAYALIM
Suriye müslümanlar için kime izmet ettiklerinin gün ve gün belirginleştiği merkez haline gelmiştir dünya müslümanlarının kara bulut gibi tepesine çöken Abd İsrail İngiltere Fransa vs bunlarla aynı safta olmakla varlıkların teminat altında bulunduğunun savunuculuğunu yapan Türkiye Suud vs gibi ülkeler ne diyorlar çocuklların cesetleri. binlerce çocuk katletti organlarını çaldı Abd himayesinde İsrail Suriyede çocuk öldürme işlerini finasmanını veya kurulmasında adı ğeçen ülkelerin sağladığı olanaklar çocukların öldürülmesiyle daha fazla çocuğun öldürülme imkanı sağlayacak onlara onların dertleri çocuk öldürmelerine karşı duranların çocuklarını öldürttürerek kendilerine hizmet edenlerin bağlılıklarını sınıyorlar sınananlar ise kendilerine bir günah keçisi bulmuşlar sorumlu olarak onun ismini zikredip duruyorlar herdaim.
Diğer İlgili Başlıklar
Lieberman: İç savaş ihtimal dışı değil 04-10-2020 tarihinde eklendi
Eski Mossad şefi: Bahreyn İsraillileri Şiilerden ve İran'dan koruyacak 14-09-2020 tarihinde eklendi
MOSSAD subayları ele geçirildi iddiası! 09-09-2020 tarihinde eklendi
Silvan Şalom: Bize Arap ve İslam ülkelerinin kapısını Erdoğan açtı 23-08-2020 tarihinde eklendi
İsrail rejimi salgını fırsata dönüştürme peşinde 01-04-2020 tarihinde eklendi
Bennett: Savaş ihtimali yüzde 95 26-02-2020 tarihinde eklendi
Siyonist kumarhaneciden Trump’a seçim yatırımı 11-02-2020 tarihinde eklendi
Friedman: İsrail, Kitab-ı Mukaddes’teki yurduna kavuşuyor 03-02-2020 tarihinde eklendi
Lahey’den İsrail kararı 13-01-2020 tarihinde eklendi
ABD, İsrail’e önceden haber verdi 04-01-2020 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım