HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
09-08-2012 tarihinde, 01:15 saatinde eklendi
Lübnanlı ailelerden Türkiye’ye tehdit
Lübnanlı ailelerden Türkiye’ye tehdit
YDH- Suriye’de kaçırılan Lübnanlıların aileleri Türkiye büyükelçiliği önünde gösteri yaparak yakınlarının serbest bırakılmaması halinde Lübnan’daki Türk askerlerinin hedef alınacağı tehdidinde bulundu.

 

YDH- Suriye’de kaçırılan Lübnanlıların aileleri Türkiye büyükelçiliği önünde gösteri yaparak yakınlarının serbest bırakılmaması halinde Lübnan’daki Türk askerlerinin hedef alınacağı tehdidinde bulundu.

El Alem televizyonunun haberine göre Suriye’nin Halep kendinde kaçırılan Lübnanlıların aileleri Beyrut’taki Türk büyükelçiliğinin önünde gösteri düzenledi.

Suriye’de kaçırılan yakınlarının başlarına geleceklerden Ankara’nın sorumlu olduğunu belirten Lübnanlı aileler, Lübnan hükümetinden de konuyla ilgili somut girişimde bulunmasını beklediklerini söyledi.

Kaçırılan Lübnanlıların durumunu takip etmek için kurulan komisyonun Başkanı Şeyh Abbas Zugayb, el-Alem televizyonuna yaptığı açıklamada rehinelerin ailelerinin Beyrut havaalanını kapatmak istediklerini; ancak kendilerinin bu eylemi engellediklerini söyledi.

Rehinelerin ailelerinin Türkiye’ye son derece tepkili olduklarını belirten Abbas Zugayb, rehinelerin yakınlarının “Türkiye’nin Lübnan’da askerleri, diplomatları ve vatandaşları var. Eğer kaçırılanlar serbest bırakılmazsa bizim açımızdan Türkler Lübnanlılardan daha önemli olmaz” dediklerini aktardı.

İran'ın Meşhed kentindeki İmam Rıza türbesini ziyaret ettikten sonra karayoluyla ülkelerine dönen Lübnanlı ziyaretçiler, 25 Mayıs’ta Suriye'nin Halep kentinde silahlı bir grup tarafından kaçırılmıştı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Lübnanlı yetkililerle yaptığı telefon görüşmesinde kaçırılan Lübnanlıların serbest bırakıldığını ve Türkiye’den Beyrut’a gönderileceğini belirtmiş eski Lübnan Başbakanı Sa’d Hariri, Lübnanlıları Türkiye’den Beyrut’a nakletmek için özel bir uçak göndereceğini açıklamıştı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun telefonundan ve Hariri’nin açıklamasından sonra Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel ve Dışişleri Bakanı Adnan Mansur ile birlikte Mustakbel Partisi genel sekreteri ile Hizbullah ve Emel temsilcilerinin gece geç saatlere kadar rehineleri karşılamak için Beyrut havaalanında bekledikleri bildirilmiş; ancak daha sonra Lübnanlı rehinelerin Türkiye’ye verilmediği açıklanmıştı.

  

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Nadir tarafından 09-08-2012 02:48:25 Tarihinde yazıldı.
Pes doğrusu
Böylesine dahiyane bir fiyaskoya imza atabilmeyi başaran dışişlerimizi ve konuyla ilgili suspus şampiyonu kapıkulu medyayı tebrik ediyoruz. Gerçi mavi marmara gemisini uluslararası sularda Dünyanın en azğın korsanlarının merhametli kollarına bırakarak ortalıktan kaybolma başarısı gösteren ; ilaveten bu ihaneti ve fiyaskoyu (!)neredeyse bir zafer kazanmışız gibi okuyabilen dışişlerimizin başarısına önceden şahittik ! Dışişleri bakanımızın fırsat buldukça dillendirdiği "israili dize getirdik"(!) veciz sözüde zaten bunun kanıtı olarak her zaman belleklerimizde yerini koruyor.Bu tür fiyaskolar muz cumhuriyetlerinde bile;bırakın bakan istifasını hükümetleri bile düşürürken , bizde sayın nazıra medhiyeler dizilmeye devam ediliyor.Sanırım israilin dize getirilmiş olması, yarın başta Abd olmak üzere daha birçoklarınıda dize getireceğimizin teminatı olarak değerlendirilmeli. Hiç değilse bu umut varya ne gam !
Diğer İlgili Başlıklar
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Hizbullah ve Emel’den provokasyon uyarısı 19-12-2019 tarihinde eklendi
Amerika’dan Lübnan’a yeni hükümet şartı 16-12-2019 tarihinde eklendi
Lübnan’da hükümet süreci sil baştan 09-12-2019 tarihinde eklendi
İsrail: Hizbullah, güneyde etkinliğini arttırdı 06-12-2019 tarihinde eklendi
Lübnan’da hükümet kurma çalışmaları pazartesi başlıyor 05-12-2019 tarihinde eklendi
Lübnan hükümeti İsrail'i cesaretlendirdi 05-12-2019 tarihinde eklendi
Hariri başbakan adayını açıkladı 04-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
14:40 (08.01.2020)
14:40 (08.01.2020)
Yemen Ordusu Sözcüsü Yahya Seri: Irak'taki iki Amerikan üssüne yapılan füze operasyonunu tebrik ediyoruz.
13:53 (08.01.2020)
El Meyadin: Suriyeli yerel kaynaklar: Amerikan güçleri Haseke kırsalındaki Harab el-Cubeyr üssünü tahliye ediyor.
13:35 (24.10.2019)
Reuters: Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye güçlerinin Suriye'de bulunması konsunda belirli bir zaman çizelgesi olmadığını açıkladı.
23:53 (14.04.2019)
İsrail Kanal-12 TV: Birleşik Arap Emirlikleri uçakları ve subayları ile İsrail hava kuvvetleri Yunanistan'da ortak askeri tatbikat yaptı.
23:36 (25.03.2019)
İsrail kabinesi, ateşkesi reddetti, Gazze'ye yönelik saldırıların sürdüğünü açıkladı.
22:44 (25.03.2019)
SANA: Terörist gruplar, Halep'in el-Cedide mahallesine roket saldırısı yaptı.
22:22 (25.03.2019)
El Kuds: İşgalci rejim uçakları Cibaliya'nın doğusunu vurdu.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Suriye hevesleri ve İdlib kaygıları arasında tercih zorunluluğu
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım