HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
07-06-2013 tarihinde, 13:24 saatinde eklendi
“Hizbullah’a katılan Peygamber de olsa bizim düşmanımızdır”
“Hizbullah’a katılan Peygamber de olsa bizim düşmanımızdır”
Lübnan eski Başbakanı Sa’d Hariri liderliğindeki Mustakbel Partisi Hizbullah’ın olduğu bir hükümete katılmayacaklarını açıkladı.

YDH-El Mustakbel Partisi Kültür ve Siyaset Sorumlusu Muhammed Selam, Lübnan’dan yayın yapan LBC televizyonunda katıldığı bir programda Hizbullah’ın bulunduğu bir hükümette yer almayacaklarını belirterek “Hatta Hz. Muhammed dahi Hizbullah’ın bulunduğu bir hükümete katılsa, biz bunda yer almayacağız” dedi.

Dün yayımlanan Kelamu’n- Nas adlı programda Hizbullah’ın Kusayr’daki müdahalesinden dolayı son derece öfkeli olduğu gözlemlenen Muhammed Selam, Hizbullah’a yönelik ifadelerini daha da sertleştirerek “Hatta, Hz Muhammed bile Hizbullah’la olsa bizim düşmanımızdır” diye konuştu.

Batılı ülkeler ve Körfez'deki Arap devletleri tarafından desteklenen ve Suriye'deki silahlı gruplar destekleyen el-Mustakbel Partisi öncüğündeki 14 Mart Cephesi, Hizbullah'ın Kusayr'da düzenlenen operasyonlara katılmasını sert sözlerle eleştirirken, Hizbullah bu kentteki Lübnan vatandaşlarını savunduğunu belirtiyor. 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Hüseyin Belgi tarafından 07-06-2013 13:35:10 Tarihinde yazıldı.
Doğru Söze ne denir.
Bu ne şiddet bu ne celal.Biz zaten sizin Hz.Peygamberin olduğu tarafta yer almayacağınızı biliyoruzda, yinede söylediğin iyi olmuş.Yaptığınız oyunların ilelebet devam edeceğini sanmıştınız.Şimdi ayağınızı zaman varken denk alın.Vesselam
tahir toprak tarafından 07-06-2013 14:55:18 Tarihinde yazıldı.
Kinini din edinenler..
Bu müstakbel yetkilisi ,vakıayı ne KADAR "güzel" özetlemiş...Kafasının arkasından konuşmadan,zihninde olanları ortaya saçıvermiş..Aslında TAAA İSLAM DEVRİMİ GERÇEKLEŞTİĞİ GÜNDEN BERİ,Devrime ve itikadına,liderlerine,takipçilerine "Din ve mezhep"kılıfıyla saldıran Suudilerin-selefilerin şeflerinin ,SUUT ve KATARIN kanlı dolarlarının etki alanına giren çevrelerin,kafalarının arkasında olan da budur..Hz. muhammed(aleyhimisselam),yahut başka bir peygamber gelip,"Deseki; yahu siz napıyorsunuz,eğer azcık vicdanınız varsa veyada ilahi dine inanıyorsanız,yeryüzünün talan edici,zorba firavunlarına karşı,destansı bir mücadele veren İran ve Hizbullahın yanında olmalısınız,durduğunuz yer firavun-nemrutların yanıdır"..Bu güruh ise,Herbiri kendine göre farklı gerekçeler öne sürüp,bu talebi geri çevirecek,gerçekte ise kin -nefret-kıskançlık-rant-koltuk-nefsi hastalıklar-ırkçılıklarından dolayı,Peygamberin emrini bile arkalarına atıp,işlerine gelmediği için ,düşmanlığa soyundular..Yukardaki amerikan askeri bunu itiraf etmiş,ama çoğu bunu itiraf etmek yerine,Yanlarından çıkarttıkları uydurma deliller ve tevillerle,kendilerini ve avanelerini kandırmaya devam ediyorlar..Selam hidayete tabi olanlara olsun.."İman edenler Allah yolunda, küfredenler ise Tağut yolunda savaşırlar..Şeytanın dostlarıyla savaşın..."
SAİM DALLI tarafından 07-06-2013 15:40:05 Tarihinde yazıldı.
ANLAYANA SİVRİSİNEK MİSALİ,DÖNEMİ KAPANMIŞTIR HİZBULLAH ÜZERİNDEN HZ PEYGAMBERE OLAN KİNLERİNİ KUSMALARINDA BÜYÜK ŞEYTANIN SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNMUŞLARDIR.
Bunlar insanlar tarih boyunca sürekli var olmuşlar bazen hz peygambere karşı kinlerini kendilerini hedef alan ayetlere bu sendenmi'dir yoksa ALLAH'tan mıdır diye itirazlarıyla ortaya koymuşlar bazende hz peygamberin mirasçılarına karşı duruşlarıyla ehli beyte düşmanlıklarıyla göstermişler zamanımız-dada hz peygamberin takipçiliğini fiili olarak hayata geçiren düşmanları tarafından meziyetleri inkar edilemeyen iftarımız düşmanlarımızın korkulu rüyası Hizbullaha karşı bu söylemleri kendilerinin kimin taraftarı olduğunu açık beyan ortaya koymuştur.
Diğer İlgili Başlıklar
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Hizbullah ve Emel’den provokasyon uyarısı 19-12-2019 tarihinde eklendi
Amerika’dan Lübnan’a yeni hükümet şartı 16-12-2019 tarihinde eklendi
Lübnan’da hükümet süreci sil baştan 09-12-2019 tarihinde eklendi
İsrail: Hizbullah, güneyde etkinliğini arttırdı 06-12-2019 tarihinde eklendi
Lübnan’da hükümet kurma çalışmaları pazartesi başlıyor 05-12-2019 tarihinde eklendi
Lübnan hükümeti İsrail'i cesaretlendirdi 05-12-2019 tarihinde eklendi
Hariri başbakan adayını açıkladı 04-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
14:40 (08.01.2020)
14:40 (08.01.2020)
Yemen Ordusu Sözcüsü Yahya Seri: Irak'taki iki Amerikan üssüne yapılan füze operasyonunu tebrik ediyoruz.
13:53 (08.01.2020)
El Meyadin: Suriyeli yerel kaynaklar: Amerikan güçleri Haseke kırsalındaki Harab el-Cubeyr üssünü tahliye ediyor.
13:35 (24.10.2019)
Reuters: Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye güçlerinin Suriye'de bulunması konsunda belirli bir zaman çizelgesi olmadığını açıkladı.
23:53 (14.04.2019)
İsrail Kanal-12 TV: Birleşik Arap Emirlikleri uçakları ve subayları ile İsrail hava kuvvetleri Yunanistan'da ortak askeri tatbikat yaptı.
23:36 (25.03.2019)
İsrail kabinesi, ateşkesi reddetti, Gazze'ye yönelik saldırıların sürdüğünü açıkladı.
22:44 (25.03.2019)
SANA: Terörist gruplar, Halep'in el-Cedide mahallesine roket saldırısı yaptı.
22:22 (25.03.2019)
El Kuds: İşgalci rejim uçakları Cibaliya'nın doğusunu vurdu.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Suriye hevesleri ve İdlib kaygıları arasında tercih zorunluluğu
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım