HABERLER    İRAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
09-08-2013 tarihinde, 13:06 saatinde eklendi
İslam ülkelerinde yaşananlar kaygı verici
İslam ülkelerinde yaşananlar kaygı verici
İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Ali Hamenei, İslam ülkelerinde yaşanan gelişmelerin kaygı verici boyutlara ulaştığını söyledi.

YDH-Mehr haber ajansının haberine göre İslam Devrimi Lideri Ayetullah Hamenei, bugün verdiği bayram namazı hutbesinde iç ve dış gelişmelere ilişkin mesajlar da verdi.

Ayetullah Hamenei, dini konulara değindiği birinci hutbesinden sonra verdiği siyasi hutbesinde yerel ve bölgesel gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail’le Filistin Özerk Yönetimi arasında başlatılan müzakerelere değinen Ayetullah Hamenei, bu müzakerelerin de tıpkı daha öncekiler gibi Filistinlilerin haklarının daha fazla çiğnenmesinden ve İsrail’in saldırganlığa ve cinayetlere daha fazla teşvik edilmesinden başka bir sonuç doğurmayacağını söyledi.

Ayetullah Hamenei, müzakerelere öncülük eden Amerika’nın açıkça İsrail’in yanında yer aldığına dikkat çekerek Amerika’nın hazırladığı yemeğin Filistinlilerin zararına olacağını söyledi ve “İslam dünyası, bu büyük zulme karşı tepkisini bir an olsun eksik etmemeli ve yırtıcı siyonist kurtlar ile onların uluslar arası destekçilerini mahkum etmelidir” dedi.

İslam dünyasında kaygı verici gelişmelerin yaşandığını belirten Ayetullah Hamenei, Mısır’da iç savaş ihtimalinin söz konusu olmaya başladığını ve bunun büyük bir facia olduğunu ifade ederek Mısırlı siyasi grupları, aydınları, din alimlerini mevcut durumun tehlikeli sonuçları üzerinde düşünmeye çağırdı ve “Suriye’de yaşanan olaylar Mısırlılar için bir ibret değil midir?” dedi.

Mısır halkına yönelik cinayetleri de kınayan Ayetullah Hamenei, “Şiddet dilinin kimseye bir faydası yoktur, iç savaş başlarsa yabancıların müdahalesi için bahane oluşturacaktır, bu ise Mısırlılar için büyük bir beladır” dedi.

İslam Devrimi Lideri Ayetullah Hamenei, “Mısır’daki düğümü Mısırlı siyasi gruplar, alimler ve aydınlar çözmeli ve yabancıların müdahalesine izin vermemelidirler” dedi.

Irak’ta yaşanan olaylara da değinen Ayetullah Hamenei, “Irak’ta halkın oylarıyla seçilmiş bir hükümet iktidardadır; ancak büyük güçler ve bölgedeki gericiler bundan rahatsızdır” dedi.

Ayetullah Hamenei, Irak’taki terörist grupların bazı bölge ülkeleriyle bölge dışı güçlerin mali ve siyasi açıdan desteklendiğini belirterek Suriye, Mısır ve Irak başta olmak üzere İslam ülkelerindeki güvenlik ve istikrar sorunlarından İsrail’in yararlandığını söyledi.

  

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
SAİMDALLI tarafından 09-08-2013 16:32:45 Tarihinde yazıldı.
MÜNAFIKLARI ANLIYORUZ SEYİT ÜZERİNDEN EHLİ BEYTE VE PEYGAMBERE KİNLERİNİ KUSUYORLAR MÜSLÜMANLARA NE OLUYOR DA KİN KUSANLARI GÖREMİYORLAR?
Fitne ölümden daha beterdir günümüzde Müslümanlar bu belaya gırtlağına kadar batmış durumdalar bu fitneden çıkış için yapılan tavsiyelere kulak asmadıkları gibi bu tavsiyelerde bulunan şahsiyetlerinde rencide edecek söylem ve eylemleri gerçekleştiriyorlar bu durum fitne ateşinin bütün İslam coğrafyasını içine alacak bir ateş topuna dönüşmesine zemin hazırlayacak ayrışımları İslam düşmanlarının elinde bir koz olarak bulunmasını sağlıyor yeter artık uyun sizin için çıkar yolu gösteren özünde ve sözünde doğru olan bu insana Müşriklere karşı bazen söz söyletmeyip ama içbir eylemde bulunmayan bizden gibi görünen netice itibarıyla müşriklere hizmet edenlerin Müşriklere karşı eylem ve söylem içinde bulunanlara karşı küçük düşürücü ifadelerde bulunmalarına sizde aldanıp ta destek vermeyin
Diğer İlgili Başlıklar
ABD: İran’ın Afganistan’daki rolünden kaygılıyız 03-02-2020 tarihinde eklendi
Trump’ın Ayn el-Esed yalanı bir hafta sürebildi 19-01-2020 tarihinde eklendi
Trump terörü Lahey’e taşınıyor 17-01-2020 tarihinde eklendi
Süleymani suikastı, Global Hawk’a misilleme 16-01-2020 tarihinde eklendi
Rus uzman: İran cevap verebileceğini göstermek için vurdu 08-01-2020 tarihinde eklendi
Devrim Muhafızlarından 4 maddelik bildiri 08-01-2020 tarihinde eklendi
Amerika’dan Direniş Ekseni’ne savaş ilanı 03-01-2020 tarihinde eklendi
İran’da bir araç dolusu kaçak silah 26-12-2019 tarihinde eklendi
ABD ve İsrail’de kamikaze İHA kaygısı 06-12-2019 tarihinde eklendi
AB Troykası İran’ı BM’ye şikayet etti 05-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
14:40 (08.01.2020)
14:40 (08.01.2020)
Yemen Ordusu Sözcüsü Yahya Seri: Irak'taki iki Amerikan üssüne yapılan füze operasyonunu tebrik ediyoruz.
13:53 (08.01.2020)
El Meyadin: Suriyeli yerel kaynaklar: Amerikan güçleri Haseke kırsalındaki Harab el-Cubeyr üssünü tahliye ediyor.
13:35 (24.10.2019)
Reuters: Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye güçlerinin Suriye'de bulunması konsunda belirli bir zaman çizelgesi olmadığını açıkladı.
23:53 (14.04.2019)
İsrail Kanal-12 TV: Birleşik Arap Emirlikleri uçakları ve subayları ile İsrail hava kuvvetleri Yunanistan'da ortak askeri tatbikat yaptı.
23:36 (25.03.2019)
İsrail kabinesi, ateşkesi reddetti, Gazze'ye yönelik saldırıların sürdüğünü açıkladı.
22:44 (25.03.2019)
SANA: Terörist gruplar, Halep'in el-Cedide mahallesine roket saldırısı yaptı.
22:22 (25.03.2019)
El Kuds: İşgalci rejim uçakları Cibaliya'nın doğusunu vurdu.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Suriye hevesleri ve İdlib kaygıları arasında tercih zorunluluğu
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım