HABERLER    MEDYA
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
16-08-2013 tarihinde, 01:27 saatinde eklendi
Uluslar arası etkiler Mısır’da iç savaş zemini yaratıyor
Uluslar arası etkiler Mısır’da iç savaş zemini yaratıyor
İMC TV’deki Gün Sonu programına katılan YDH Genel Yayın Yönetmeni Alptekin Dursunoğlu Mısır’da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

YDH- Gazeteci Şafak Timur’un sunduğu programda Mısır’da yaşanan gelişmeler ve uluslar arası çevrelerin tutumu değerlendirildi.

YDH Genel Yayın Yönetmeni Alptekin Dursunoğu, soruna henüz bütünüyle uluslararasılaşmadığı için Mısırların hala büyük yerel ve bölgesel facialara dönüşmeden çözüme ulaşma imkanlarının olduğunu söyledi.

Uluslar arası çevrelerden hem darbeye hem de sokağa verilen desteğe dikkat çeken Dursunoğlu, bunun Mısır’da iç savaşı teşvik ettiğini vurgulayarak tarafların özverili davranıp masaya oturarak Mısır’ı kurtarmaktan başka seçeneklerinin olmadığını ifade etti.

Flash playerinizin versiyonu düsük oldugundan video yüklenemedi
Yüklemek için tiklayin
Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
SAİMDALLI tarafından 16-08-2013 21:05:28 Tarihinde yazıldı.
SAPLA SAMANI BİRBİRİNE KARIŞTIRAN AK PARTİNİN MÜSLÜMANLAR ARASINDAKİ ÇATIŞMAYI KÖRÜKLEYEN SEBEPLER
1]Müslümanlar arasında var olan zalim yöneticilere karşı Müslümanları katletmekten zevk duyan müşriklerden medet beklemesi IRAKTA OLDUĞU GİBİ 2]Müslümanlar arasında vuku bulan iktidar olma kavgalarında Tarafları uzlaştırma doğrultusunda girişimlerde bulunmamak girişimleride baltalamak SURİYEDE OLDUĞU GİBİ 3]Müslüman bir ülkenin yöneticisini sırf uluslar arası kan içicilerin elde ettikleri çıkarların aynısını elde etme çabası içerisinde ortak hareket etmek LİBYADA OLDUĞU GİBİ 4] Ülkelerinde çeşitli sebeplerden dolayı aranan suçluların Cihad edilmesi dinen imkansız olan sınır komşusu bir ülkeye sokulmasını sağlamak ve silahlandırmak SURİYEDE OLDUĞU GİBİ 5]Yıllarca Müslümanları kendi topraklarında öldüren ve öldürmekten geri durmayacağı söylemlerini destekleyen eylemleriyle gün yüzü gibi ortada olan siyonist israile karşı kendini savunacak örgütlerin faliyetlerini bitirmeye yönelik sırf filistin devletini tanımaları karşılığı olarak işlenen cinayetlerin gasp edilen toprakları gasp edenler tarafından yapılanların unuturulacağı bir antlaşma haline getirilmesi İSRAİL VE FİLİSTİN ARASINDAKİ SAVAŞTA HAKSIZLIK KARŞISINDA SESSİZ KALAN DİLSİZ ŞEYTANDIR İLKESİNİ ATLAYARAK MÜSLÜMANLARI SİYONİST İSRAİLE KARŞI MOTİVE ETME YOLUNU UNUTTURAN ÇABALAR İÇİNDE OLMAK.5]Mısırda iktidar kavgasına tutuşması günler öncesinden belli olan ordu ile mursi iktidarına Türkiyenin deneyimli olduğu darbelerden yola çıkarak arabuluculuk yolunun atlanmasıyla taraf olarak müdahil olunmaya çalışılması yapılan katliam öncesi kardeşler arasını bulma girişimlerinin oluşmamasını sağlamış bu tür yaklaşım art niyyeten dolayı Mısırın iç işlerine karışma olarak bertaraf edilmiştir BAŞTAN BERİ MURSİ YANINDA TARAF OLAN HÜKUMET YAPILAN KATLİAM KARŞISINDA HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR SÖYLEMİYLE MISIRDA KARDEŞLER ARASINDAKİ KATLİAM DERECESİNE VARAN YANGINA BENZİNLE GİTMEKTEDİR.
mehmed tarafından 17-08-2013 09:10:19 Tarihinde yazıldı.
olaya şaşı bakmak bu olsa gerek..
alpteki bey cezayir örneğinden oradaki islami ğartilerin nasılna darbe ile yok edildiğini katliamları hatırlattı. aynı şekilde mısırda seçilmiş mursi den soz etti arbuluculardan ve surece dahil olmaya yatkın ihvandan ve bunu red eden sisi firavunu bu gösrterilerde 4binin üzerinde savunmasız muslumanı şehid edildiğini anlattı. artık ihvanın bu surece dahil olmasın kendini inkar olacağını anlattı ama en son işi şuraya getirdi.. sisi firavunu içebildiği kadar musluman kanı içsin iyice kana doyduktan sonra da ihvan diz çoksun merhamet dilensin.. ALLAH sana akıl vicdan versin alptekin bey..muslumanların olaylara bakması senden çok farklı..sen asla ihvanı ve onun geleneğini anlamamışsın.
Editörün Notu : "İşi en son şuraya getirdi" ifadesinden sonra söyledikleriniz kendi çıkarsamanız. Kendi çıkarmamalarınızı başkasına bir suçlama vesilesi yapmanız ne akılla ne de vicdanlar izah edilebilir. Duanızın öncelikle sizi kapsaması dileği ile..
Diğer İlgili Başlıklar
Husiler çoğulcu yönetim istiyor 22-01-2015 tarihinde eklendi
Suriye’de kimyasal silah gündemi ve Keseb 12-04-2014 tarihinde eklendi
Suriye’deki kimyasal saldırının ardında Türkiye mi var? 07-04-2014 tarihinde eklendi
Suriye’de savaş seçeneğine dönüş 24-02-2014 tarihinde eklendi
Cinayet fotoğrafları savaşı sürdürmek için kullanılıyor 21-01-2014 tarihinde eklendi
Suriye’de kim kimle savaşıyor? 11-01-2014 tarihinde eklendi
Uluslar arası etkiler Mısır’da iç savaş zemini yaratıyor 16-08-2013 tarihinde eklendi
Türkiye, Suriye içindeki savaşın açık bir tarafı 21-05-2013 tarihinde eklendi
Proje olarak başlatılan mülteci meselesi yakıcı bir soruna dönüştü 14-05-2013 tarihinde eklendi
Savaşa taraf olmanın bedeli olur 14-05-2013 tarihinde eklendi
Güncel
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
02:34 (14.08.2020)
İran'ın Venezuela Büyükelçisi, İran petrol tankerlerinin Amerika tarafından durdurulduğuna dair haberleri yalanladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım