Yitzhak Cohen başkanlığındaki İsrail parlamentosu heyeti Türkiye’de

img
Yitzhak Cohen başkanlığındaki İsrail parlamentosu heyeti Türkiye’de YDH

YDH- Haham Yitzhak Cohen başkanlığındaki İsrailli parlamenterlerden oluşan bir heyetin ikili ilişkilerde yaşanan sorunları görüşmek üzere Türkiye’ye geldiği bildirildi.
 

YDH-Haham Yitzhak Cohen başkanlığındaki İsrailli parlamenterlerden oluşan bir heyetin ikili ilişkilerde yaşanan sorunları görüşmek üzere Türkiye’ye geldiği bildirildi.

İsrail’de yayımlanan Yediot Ahronot gazetesi, İsrail Maliye Bakanı yardımcısı Haham Yitzhak Cohen başkanlığındaki bir resmi heyetin geçtiğimiz hafta Türkiye’ye gizli bir ziyarette bulunduğunu açıkladı.

İsrailli parlamenterlerin Adalet ve Kalkınma Partisi yetkilileriyle görüştüğünü belirten gazete, İsrail dışişleri bakanlığının bu ziyareti olumlu karşılamamasına rağmen Şas partisi üyeleri Haham Yitzhak Cohen ile Nissim Zeev’in yer aldığı heyetin İsrail başbakanlığının onayı ile Türkiye’ye geldiklerini bildirdi.

Yedioth Ahronot, İsrail heyetinin Türkiye’deki dinler arası diyalog örgütleri tarafından davet edildiğini belirterek İsrail’in Ankara ve İstanbul’daki elçilik yetkililerinin de Türkiye’ye gelen heyete eşlik ettiğini bildirdi.

İsrail heyetinin ikili ilişkilerdeki sorunların çözümü için görüşmelerde bulunduğunu belirten gazete, heyetin Türk yetkililere İsrail’in 2010 yılında Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıdan dolayı özür dilemeyeceğini; ancak gemide hayatını kaybedenler için başsağlığı dilemeye ve kurbanların ailelerine tazminat ödemeye hazır olduğunu söylediğini bildirdi.Makaleler

Güncel