HABERLER    SURİYE
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ | GİZLİLİK POLİTİKASI |
11-08-2013 tarihinde, 22:26 saatinde eklendi
Lazkiye’de ÖSO el-Kaide ortak cephesi
Lazkiye’de ÖSO el-Kaide ortak cephesi
Özgür Suriye Ordusu Komutanı Selim İdris, el-Kaide bağlantılı grupların Lazkiye’de düzenlediği saldırılara kendilerinin de katıldığını açıkladı.

YDH- Selim İdris, bir internet sitesi aracılığıyla yayımlanan demecinde Nusra Cephesi, Irak Şam İslam Devleti adlı el-Kaide bağlantılı gruplarla Ahraru’ş Şam grubunun Sahil Cephesi adıyla oluşturduğu koalisyonda kendilerinin de yer aldığını söyledi.  

Selim İdris Lazkiye'ye ziyaret sebebini: “Cephe komutanı Mustafa kardeş huzurunda Lazkiye'de devrimci kardeşlerimizin Sahil Cephesindeki gerçek başarılarını ve önemli zaferlerini gözlemlemek ve operasyonları durdurduğumuza, taburlarımızı geri çektiğimize dair yapılan yalan haberlere cevap vermek amacıyla geldim. Buradan herkese demek isterim ki tam aksine Genelkurmay başkanlığımız Sahil Cephesi liderliği ile tamamen koordinasyon halindedir, Sahil Cephesi komutası ile operasyonlara ittifak halinde devam edecektir” diyerek açıkladı. 

Selim İdris, “genelkurmay başkanlığının, mühimmatını doğudaki İslami yapılarla savaşmak için sakladığı söyleniyor. Buna cevabınız nedir?” şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:

Bu ithamlar tamamen yalandır. Bu ithamlarla amaçlanan suçlu rejime karşı savaşan gruplar, güçler ve fraksiyonlar arasında çatlak oluşturmaktır. Bu ithamlara dair bir delilleri bile yoktur. Özgür Ordu'nun savaş açtığı bir tane cephe söyleyin? Özgür Ordu, geri kalan gruplarla birlikte halkına ihanet etmeye devam eden rejime karşı savaşmaya devam ediyor.

Lazkiye kırsalındaki bir sonraki adımın “operasyonlara devam edip başarıları geliştirmek ve sahili tamamen özgürleştirmek” olduğunu belirten İdris, “Sahil Cephesi’ne elinizdeki mühimmattan yardımlar gönderecek misiniz?” sorusuna da şu cevabı verdi:

“Kesinlikle. Sahil Cephesi komutası bunu biliyor ve biz onlarla sürekli bir iletişim halindeyiz; ama tekrar belirtmek isterim bize ulaşan mühimmat çok az yetmiyor. Ancak elimizdekileri dağıtmaya ve önümüzdeki aşamada arttırarak takdim etmeye devam edeceğiz.  Sahadaki başarılar, cephede savaşan kardeşlerimize operasyonlara devam edebilmeleri için gereken mühimmatı fazlası ile göndermemiz gerektiğini gösteriyor.”

Selim İdris, İngiltere Başbakanı David Cameron’un Suriye’deki isyancıları silahlandırma yönündeki tutumundan geri adım atması üzerine yaptığı açıklamada, “Bu karar bizi ölelim diye yalnız bırakmakta, aşırı gruplara ise muhaliflere hakim olma imkanı vermektedir” demişti.

Flash playerinizin versiyonu düsük oldugundan video yüklenemedi
Yüklemek için tiklayin
Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
osman tarafından 12-08-2013 06:58:01 Tarihinde yazıldı.
Kahrosun ÖSO ve Nusra
Yenileceksiniz ve ezileceksiniz Dağlarda, tepelerde, vadilerde, Ve her yerde… Ezilecek ve yenileceksiniz, Karadan da, denizden de havadan da gelseniz, Ezileceksiniz.. Yenilecek ve ezileceksiniz… Kollarınız uzansa kesilecek, Baktığınız gözler oyulacak,... Yenilecek ve ezileceksiniz… Tekrar gelseniz de sağ gitmeyeceksiniz Korkunuz kabusunuzuz biz geldiğimizde, Vay halinize ki dönersek, Yenilecek ve ezileceksiniz.. Sağ geldiğiniz topraklarda, Ölü olarak biteceksiniz Yenilecek ve ezileceksiniz.. Allahın vaadidir bu, Yenileceksiniz, Karadan da gelseniz, Denizden, havadan da gelseniz Yenilecek ve ezileceksiniz. Sağ geldiğiniz bu topraklarda, Ölü olarak biteceksiniz…
Diğer İlgili Başlıklar
Halep’te otobüse roket saldırısı 13-05-2022 tarihinde eklendi
Haseke’de bombalı saldırı, ABD askerleri yaralandı 27-04-2022 tarihinde eklendi
ABD, Suriyeli Kürtleri birleştirmeye çalışıyor 18-04-2022 tarihinde eklendi
Emirlikler’den İsrail ve Mısır’a Suriye açıklaması 24-03-2022 tarihinde eklendi
Katar rejiminden Suriye itirafları 24-03-2022 tarihinde eklendi
Şam: Batı, orman kanunu dayatıyor 18-03-2022 tarihinde eklendi
ABD’den Erbil saldırısı sonrasında yeni tedbirler 17-03-2022 tarihinde eklendi
SDG, Şam’la görüşme için Moskova’ya heyet gönderiyor 25-02-2022 tarihinde eklendi
BM: Suriye’de 14.6 milyon insan insani yardıma muhtaç 24-02-2022 tarihinde eklendi
İsrailli askeri yetkililerden Suriye itirafı 23-02-2022 tarihinde eklendi
Güncel
12:18 (01.03.2022)
El Meyadin: Ukraynalı bir yetkili, Belarus güçlerinin sınır kenti Çernigiv'e girdiğini bildirdi.
14:26 (24.02.2022)
El Cezire: Ukrayna'ya ait bir askeri uçak düştü, 5 kişi öldü.
14:22 (24.02.2022)
El Arabiya: Rusya hava araçları Kiev'e 20 kilometre mesafedeki Hostomel kentine saldırıyor.
14:11 (24.02.2022)
El Cezire: Ukrayna cumhurbaşkanının danışmanı, Kiev yakınındaki askeri havaalanı çevresinde şiddetli çatışmalar yaşandığını bildirdi.
14:01 (24.02.2022)
Unews: Rusya savaş uçakları, Ukrayna'nın başkenti Kiev'in üstünde uçuyor.
13:05 (01.02.2022)
Irak'ın Nasıriye kentinde Amerikan askeri lojistik konvoyuna saldırı.
23:07 (14.09.2021)
Amerikan F15E savaş uçakları Irak Suriye sınır şeridine saldırdı. Saldırıda Halk Seferberlik Güçlerine ait iki araç vuruldu; ama can kaybı yaşanmadı.
14:09 (04.09.2021)
Pakistan İstihbarat Servisi Başkanı general Faiz Hamid, Taliban'ın davetiyle Kabil'e gitti.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Erbil’den mesaj: “Şehit Süleymani, General Süleymani’den” daha tehlikeli
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım