HABERLER    SURİYE
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ | GİZLİLİK POLİTİKASI |
11-08-2013 tarihinde, 22:26 saatinde eklendi
Lazkiye’de ÖSO el-Kaide ortak cephesi
Lazkiye’de ÖSO el-Kaide ortak cephesi
Özgür Suriye Ordusu Komutanı Selim İdris, el-Kaide bağlantılı grupların Lazkiye’de düzenlediği saldırılara kendilerinin de katıldığını açıkladı.

YDH- Selim İdris, bir internet sitesi aracılığıyla yayımlanan demecinde Nusra Cephesi, Irak Şam İslam Devleti adlı el-Kaide bağlantılı gruplarla Ahraru’ş Şam grubunun Sahil Cephesi adıyla oluşturduğu koalisyonda kendilerinin de yer aldığını söyledi.  

Selim İdris Lazkiye'ye ziyaret sebebini: “Cephe komutanı Mustafa kardeş huzurunda Lazkiye'de devrimci kardeşlerimizin Sahil Cephesindeki gerçek başarılarını ve önemli zaferlerini gözlemlemek ve operasyonları durdurduğumuza, taburlarımızı geri çektiğimize dair yapılan yalan haberlere cevap vermek amacıyla geldim. Buradan herkese demek isterim ki tam aksine Genelkurmay başkanlığımız Sahil Cephesi liderliği ile tamamen koordinasyon halindedir, Sahil Cephesi komutası ile operasyonlara ittifak halinde devam edecektir” diyerek açıkladı. 

Selim İdris, “genelkurmay başkanlığının, mühimmatını doğudaki İslami yapılarla savaşmak için sakladığı söyleniyor. Buna cevabınız nedir?” şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:

Bu ithamlar tamamen yalandır. Bu ithamlarla amaçlanan suçlu rejime karşı savaşan gruplar, güçler ve fraksiyonlar arasında çatlak oluşturmaktır. Bu ithamlara dair bir delilleri bile yoktur. Özgür Ordu'nun savaş açtığı bir tane cephe söyleyin? Özgür Ordu, geri kalan gruplarla birlikte halkına ihanet etmeye devam eden rejime karşı savaşmaya devam ediyor.

Lazkiye kırsalındaki bir sonraki adımın “operasyonlara devam edip başarıları geliştirmek ve sahili tamamen özgürleştirmek” olduğunu belirten İdris, “Sahil Cephesi’ne elinizdeki mühimmattan yardımlar gönderecek misiniz?” sorusuna da şu cevabı verdi:

“Kesinlikle. Sahil Cephesi komutası bunu biliyor ve biz onlarla sürekli bir iletişim halindeyiz; ama tekrar belirtmek isterim bize ulaşan mühimmat çok az yetmiyor. Ancak elimizdekileri dağıtmaya ve önümüzdeki aşamada arttırarak takdim etmeye devam edeceğiz.  Sahadaki başarılar, cephede savaşan kardeşlerimize operasyonlara devam edebilmeleri için gereken mühimmatı fazlası ile göndermemiz gerektiğini gösteriyor.”

Selim İdris, İngiltere Başbakanı David Cameron’un Suriye’deki isyancıları silahlandırma yönündeki tutumundan geri adım atması üzerine yaptığı açıklamada, “Bu karar bizi ölelim diye yalnız bırakmakta, aşırı gruplara ise muhaliflere hakim olma imkanı vermektedir” demişti.

Flash playerinizin versiyonu düsük oldugundan video yüklenemedi
Yüklemek için tiklayin
Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
osman tarafından 12-08-2013 06:58:01 Tarihinde yazıldı.
Kahrosun ÖSO ve Nusra
Yenileceksiniz ve ezileceksiniz Dağlarda, tepelerde, vadilerde, Ve her yerde… Ezilecek ve yenileceksiniz, Karadan da, denizden de havadan da gelseniz, Ezileceksiniz.. Yenilecek ve ezileceksiniz… Kollarınız uzansa kesilecek, Baktığınız gözler oyulacak,... Yenilecek ve ezileceksiniz… Tekrar gelseniz de sağ gitmeyeceksiniz Korkunuz kabusunuzuz biz geldiğimizde, Vay halinize ki dönersek, Yenilecek ve ezileceksiniz.. Sağ geldiğiniz topraklarda, Ölü olarak biteceksiniz Yenilecek ve ezileceksiniz.. Allahın vaadidir bu, Yenileceksiniz, Karadan da gelseniz, Denizden, havadan da gelseniz Yenilecek ve ezileceksiniz. Sağ geldiğiniz bu topraklarda, Ölü olarak biteceksiniz…
Diğer İlgili Başlıklar
On yıl sonra bir ilk; Suriye heyeti Türkiye’de 26-11-2021 tarihinde eklendi
İlham Ahmed, Moskova’da 24-11-2021 tarihinde eklendi
Suriye’deki Amerikan üssüne operasyon 23-11-2021 tarihinde eklendi
Emirlikler’le Suriye arasında on yıl sonra ilk anlaşma 12-11-2021 tarihinde eklendi
Cezayir: Suriye’nin Arap Birliği’ne dönme vakti gelmiştir 11-11-2021 tarihinde eklendi
Amerika, Suriye’den büyük bir güç çekti 09-11-2021 tarihinde eklendi
SDG: Şam’la ön şartsız görüşmeye hazırız 08-11-2021 tarihinde eklendi
Türk ve Rus subayalar el-Bab’da görüşüyor 02-11-2021 tarihinde eklendi
Amerika, Tenef operasyonunun mesajını aldı 21-10-2021 tarihinde eklendi
Tenef’teki ABD üssüne saldırı 21-10-2021 tarihinde eklendi
Güncel
23:07 (14.09.2021)
Amerikan F15E savaş uçakları Irak Suriye sınır şeridine saldırdı. Saldırıda Halk Seferberlik Güçlerine ait iki araç vuruldu; ama can kaybı yaşanmadı.
14:09 (04.09.2021)
Pakistan İstihbarat Servisi Başkanı general Faiz Hamid, Taliban'ın davetiyle Kabil'e gitti.
23:19 (27.08.2021)
Pentagon Sözcüsü: Taliban, Kabil havaalanındaki askeri bölümlerden hiçbir yere hakim değil.
23:18 (27.08.2021)
Taliban: Kabil havaalanının Amerikan güçlerinin bulunduğu küçük bir bölüm hariç büyük bölümünü ele geçirdik.
23:07 (27.08.2021)
Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Ortadoğu Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov'la görüştü.
01:14 (05.08.2021)
El Meyadin muhabiri: İsrail savaş uçaklarının güney bölgelerinde uçuşuyla birlikte patlama sesleri duyuluyor.
13:47 (29.07.2021)
Irak'ın Nasıriye kentinde Amerikan güçlerine ait iki askeri lojistik konvoy saldırıya uğradı.
00:01 (14.07.2021)
El Meyadin: Kudüs'ün kuzeyineki Kalandiya kontrol noktasında ırkçı İsrail rejimi güçlerine ateş açıldı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
İşte İlham Aliyev’in “İsrail burada nerede?” sorusunun cevabı
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım