HABERLER    KİMDİR?
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ | GİZLİLİK POLİTİKASI |
21/06/2011 tarihinde, 04:29 saatinde eklendi
Suriye muhalefetinin İsrailli koordinatörü Nir Boms
YDH- İsrail Kanal-10 televizyonu, Suriyeli muhaliflerin İsrailli koordinatörlerinden Nir Boms’la bir röportaj yaptı.

YDH- İsrail Kanal-10 televizyonu, Suriyeli muhaliflerin İsrailli koordinatörlerinden Nir Boms’la bir röportaj yaptı.

 

El-Alem televizyonunun haberine göre İsrail’den yayın yapan Kanal-10 televizyonu, Suriyeli rejim muhalifleriyle yakın ilişki içerisinde bulunan Nir Boms’la bir röportaj yaparak Suriye’de yaşanan gelişmeleri mercek altına aldı.

 

Nir Boms’u, “Suriye’deki rejim karşıtı liderlerle gizli bağlantılar kuran Nir Boms, faaliyetlerini İsrail’e düşman ülkelerin halklarıyla geniş çaplı ilişkiler kurmak üzerine yoğunlaştırmış biridir” diye tanıtan muhabir Boms’un Hayfa Üniversitesi’ndeki yüksek lisans tezinde de İsrail’in düşmanı olan ülkelerdeki rejimlerin devrilmesiyle ilgili olduğunu ifade etti.

 

Nir Boms, muhabirin “Sizin Beşşar Esed rejimin devrilmesiyle ilgili olarak yaptığınız faaliyetlerle ilgili olarak birçok haber yer alıyor, bu konuda sizin görüşünüz ne?” şeklindeki sorusuna ‘Siyonist Düşünürlerin Taahhütleri’ adlı kitabına işaret ederek “Bu kitap sizin bütün sorularınıza cevap veriyor” diye cevap verdi.

 

Muhabirin “Suriye’den sizinle temas kuran kişilerin hayatını tehlikeye atmış olmuyor musunuz?” şeklindeki sorusuna da Nir Boms, “Onların hayatını tehlikeye düşürmemeye çalışıyorum, bu konuda özel tedbirler aldım” diye cevap verdi.

 

Suriye’den Nir Boms’u telefonla arayan ve İngilizce konuşan bir muhalif liderin “bugün de gösteriler oldu, ama güvenlik güçleri gösterileri bastırdı” şeklindeki ifadelerini yayımlayan Kanal-10’a açıklamalarını sürdüren Boms, “Suriye’den benimle irtibatta olan herkesi tek tek tanıyorum, onların tümüyle yakından görüştüm” dedi.

 

Nir Boms Kimdir:

 

Nir Boms Yediot Aharonot gazetesinde köşe yazarı, Terörle Mücadele Uluslar arası Politika Enstitüsü’nde araştırmacı (ICT) ve Barışın Etkisini Gözlemleme Merkezi Kurulu üyesidir.

 

CyberDisssidents.org’un kurucularındandır. 2004’te İsrail’e dönüşünden önce Washington merkezli Demokrasileri Savunma Kurumu’nun (FDD) başkan yardımcılığını yaptı.

 

FDD’deki görevinden önce Boms, Washington DC’deki İsrail Elçiliğinde Akademik İrtibat konumunda bulundu; İsrail ve Ortadoğu meseleleri üzerine eğitimcilik, uzmanlık ve misafir öğretim üyeliği yaptı.

 

Makaleleri The Wall Street Journal, The Jerusalem Post, The National Review, The Asia Times, İran rejim muhalifleri tarafından çıkarılan Iran Times International, The Washington Times, The National Interests, Ynet, Ha’aretz gibi gazetelerde çıkmaktadır. “Mısırdaki Kıptiler, Kuşatma Altında Bir Hıristiyan Azınlık” (G2W-Verlag, 2006) ve “Batıya Doğru Uzun Yürüyüş” (Valentine Mitchell, 2007) adlı eserlerin yazımına da katılmıştır.

 

Nir Boms Avustralya, Bulgaristan, İngiltere, Macaristan, Polonya, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşmiş Milletlerde; Ortadoğu, terörizm, İslam ve demokrasi konularında öğretmenlik yapmış ve dersler vermiştir. Akıcı bir şekilde İbranice, İngilizce ve Arapça konuşmaktadır.

 

Nir Boms, Maryland Üniversitesi’nden siyaset bilimi ve İbrani araştırmaları alanlarında iki master derecesine ve Haifa Üniversitesi’nden eğitim ve siyaset biliminden lisans dereceğine sahiptir.

 

Şu an Suriye ve İran’da Sivil Toplumun Yaratılmasında Bilgi Teknolojisinin Etkisi üzerine doktora tezini yazmaktadır. Nir Boms İsrail ordusunda iletişim memuru olarak görev yapmıştır ve teğmen rütbesine sahiptir.

 

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
d tarafından 12-11-2012 01:49:50 Tarihinde yazıldı.
Kermit Roosveltin yeni versiyonu.
Kermit Roosvelt, Iranda Musaddik'i devirip, Sah Riza Pehleviyi tahta oturtan cia ajani.
Diğer İlgili Başlıklar
Molla Abdulgani Berader 13-09-2021 tarihinde eklendi
Yorulmaz savaşçı hayata veda etti 22-02-2021 tarihinde eklendi
Ebu Bekir Bağdadi 28-10-2019 tarihinde eklendi
Mişel Aun 31-10-2016 tarihinde eklendi
Mustafa Bedreddin kimdi? 13-05-2016 tarihinde eklendi
Adil el-Cubeyr 29-04-2015 tarihinde eklendi
Muhammed bin Salman 24-01-2015 tarihinde eklendi
Salman bin Abdulaziz 23-01-2015 tarihinde eklendi
Haydar el-İbadi kimdir? 11-08-2014 tarihinde eklendi
Fuad Masum 24-07-2014 tarihinde eklendi
Güncel
23:07 (14.09.2021)
Amerikan F15E savaş uçakları Irak Suriye sınır şeridine saldırdı. Saldırıda Halk Seferberlik Güçlerine ait iki araç vuruldu; ama can kaybı yaşanmadı.
14:09 (04.09.2021)
Pakistan İstihbarat Servisi Başkanı general Faiz Hamid, Taliban'ın davetiyle Kabil'e gitti.
23:19 (27.08.2021)
Pentagon Sözcüsü: Taliban, Kabil havaalanındaki askeri bölümlerden hiçbir yere hakim değil.
23:18 (27.08.2021)
Taliban: Kabil havaalanının Amerikan güçlerinin bulunduğu küçük bir bölüm hariç büyük bölümünü ele geçirdik.
23:07 (27.08.2021)
Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Ortadoğu Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov'la görüştü.
01:14 (05.08.2021)
El Meyadin muhabiri: İsrail savaş uçaklarının güney bölgelerinde uçuşuyla birlikte patlama sesleri duyuluyor.
13:47 (29.07.2021)
Irak'ın Nasıriye kentinde Amerikan güçlerine ait iki askeri lojistik konvoy saldırıya uğradı.
00:01 (14.07.2021)
El Meyadin: Kudüs'ün kuzeyineki Kalandiya kontrol noktasında ırkçı İsrail rejimi güçlerine ateş açıldı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yorgunların uzlaşmasıyla doğan Taliban emirliği
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım