Irak’ta Amerikan güçlerinin çekilmeyeceği endişesi güçlü
Iraklı siyasiler, bu yıl sonuna kadar muharip güçlerini çekeceğini açıklayan Amerika’nın Irak’taki askeri varlığına yeni bir mahiyet kazandırmaya çalıştığını öne sürüyor.
Suriye’den Amerika’ya uyarı, Rusya’ya Türkiye mesajı
Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Amerika’nın Suriye’deki işgaline son vermesi konusunda uyardı; Rusya’ya ise Türkiye’nin Suriye’deki askeri varlığı konusunda mesaj verdi.
El-Beyda, Sanaa hükümetinin kontrolünde
Sanaa hükümetine bağlı Yemen ordusu, stratejik öneme sahip el-Beyda ilini tamamen kontrol altına aldı.
ABD 5. Filo gemisi Lübnan’da
Amerikan Beşinci Filosuna ait USNS Choctaw County adlı geminin Beyrut limanına yanaştığı bildirildi.
Suudiler Hariri’nin mülklerini satışa çıkardı
Suudi Arabistan yönetiminin Lübnan’ın eski başbakanı Saad Hariri’nin mülklerini satışa çıkardığı bildirildi.
Lübnan, enflasyonda dünya birincisi
Hizbullah’ın uyarılarını dikkate almayan hükümetler sebebiyle Lübnan’ın yıllık enflasyon oranında Zimbabve ve Venezuela’yı geçerek dünya birincisi olduğu bildirildi.
Hizbullah Petrol arama işine mi giriyor?
Lübnan’ın Neşra haber ajansı, Hizbullah’ın Amerika’ya rağmen İran’dan akaryakıt getirerek Lübnan’daki enerji sorununu çözmesiyle ilgili bir analize yer verdi.
Taliban’dan IŞİD’e tehdit
Taliban sözcüsü IŞİD’in Nengerhar ilinde yaptığı terörist saldırıyı kınayarak, bu saldırının IŞİD’in Afganistan’daki son saldırısı olacağını söyledi.
Amerika’dan SDG’ye güvence
Amerikan rejiminin Suriye’de kullandığı Suriye Demokratik Güçleri (SDG) adlı gruba, Afganistan’da yaptığını onlara yapmayacağı konusunda güvence verdiği bildirildi.
Amerika’dan Irak’a 2 bin asker
Daha önce Irak’taki muharip askerlerini çekeceğini açıklayan Amerikan rejiminin 9 aylığına Irak’a 2 bin asker konuşlandırdığı bildirildi.