ÖSO'nun Yeni Birliği: Şehid Saddam Hüseyin Tugayı

img
ÖSO'nun Yeni Birliği: Şehid Saddam Hüseyin Tugayı YDH

YDH- Suriye'nin İdlib şehrindeki silahlı gruplar, Irak'ın idam edilen lideri Saddam Hüseyin'in adını taşıyan yeni bir tugayın kurulduğunu ilan etti.
 

YDH- İnsanlığa karşı işlediği suçlardan ötürü 2006 yılında idam edilen Iraklı lider Saddam Hüseyin'in adı, Suriyeli silahlı militanların kurduğu örgüte ad oldu.
  "Şehid Saddam Hüseyin Tugayı"nın komutanı Usame Muhammed, sosyal paylaşım sitesi youtube'de yayınladığı video kaydında, Şehid Saddam Hüseyin Tugayı'nın, Suriye rejimini devirmek için mücadele edeceğini duyurdu.

Kendisini "devrimci komutan" olarak tanıtan Muhammed Usame, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Haksızlığa uğratılarak kendilerine savaş açılan kimselerin karşı koyup savaşmasına izin verilmiştir. Allah onlara yardım etmeğe elbette Kadir'dir. Esed çetesinin sivil halka karşı işlediği katliam ve mukaddesatı çiğnemesine yanıt olarak ulusal sorumluluğumuzdan hareketle, dini, vatanı ve vatandaşları korumak için ben Muhammed Usame Golan, bazı subaylar ve askerlerle birlikte Şehid Saddam Hüseyin Tugayı'nı kurduğumuzu ilan ediyoruz. Şehid Saddam Hüseyin Tugayı, Özgür Suriye Ordusu'nun kılıçlarından bir kılıç olacak. Tüm gücüyle Suriye'deki rejimin devrilmesi ve özgür bir Suriye'nin kurulması için çalışacak."