Koalisyon sözcüsü Bunni: Gassan Hito bize dayatıldı

img
Koalisyon sözcüsü Bunni: Gassan Hito bize dayatıldı YDH

YDH- Ulusal Koalisyon'un Resmi Sözcüsü ve muhalefetin önde gelen isimlerinden Velid Bunni, dış güçlerin Gassan Hito'yu kendilerine dayattığını söyledi.
 

YDH- Ulusal Koalisyon'un resmi sözcüsü ve muhalefetin önde gelen isimlerinden Velid Bunni, dış güçlerin Gassan Hito'yu kendilerine dayattığını söyledi.   Reuters haber ajansının bildirdiğine göre Ulusal Koalisyon'un başbakan seçimi sırasında Koaliyon'un üç üyesi, Gassan Hito'nın Koalisyon'a dayatılmasını protesto ederek, salonu terk etti.   Suriye Ulusal Koalisyon'un resmi sözcüsü Velid Bunni, Koalisyon üyesi Kemal Lebvani ve aşiret liderlerinden Ahmet Cabra, Gassan Hito'nun sürpriz bir şekilde seçildiğini, kendilerinin bile tanımadığı Hito'nun dışarıdan Koalisyon'a dayatıldığını açıkladı.
  Konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamasında Bunni "Dışarıdan desteklen Gassan Hito'nun seçilmesi için acele edildi. 70 bin kişinin ölümünden sonra Suriye'nin geleceği, Suriyelilerin elinde olmalıdır" dedi.
  İtalya Haber Ajansı AKI ise Bunni'nin resmi facebook sayfasına dayandırdığı haberinde Bunni'nin  "Bazı devletler, Suriye muhalefetinin iç işlerine aniden müdahil oldu. Bize dayatılan Hito, salona alınmadan önce, onu tanımamız gerektiği talebini sundum. Fakat talebim kabul edilmedi" şeklindeki sözlerini aktardı.Makaleler

Güncel